Kariyer Topluluğu | Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi | Hasan Kalyoncu Üniversitesi

Kariyer Topluluğu

HAKKINDA

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Kariyer Topluluğu, 2020 yılında kurulan  ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi öğrenci ve mezunlarının kariyer gelişimlerini desteklemeyi amaçlayan bir topluluktur. Öğrenci ve mezun arkadaşlarımızın kariyer hayatlarına dokunabilmek fayda sağlayabilmek için çıktığımız yolda, öğrencilere de bu bakış açısını kazandırma amaçlı çeşitli etkinlikler düzenlenmekteyiz.

AMAÇ

Kariyer topluluğu, üyelerimize mezuniyet öncesinde ve sonrasında kariyer desteği vererek mesleki becerileri geliştirmeyi hedeflemekte ve günümüz iş hayatına uygun araştırmalar yaparak üyelerimizin güncel iş piyasasını takip etmelerini sağlamaktadır. Topluluk, yapılan etkinliklerde her zaman yenilikçi ve özgün olmayı ilke edinmiş olup öğrencilerimizin sesi olmayı amaçlamaktadır. Yaptığımız çalışmalarla öğrencilerin kariyer hayatına olabildiğince ışık tutmaya çalışmaktayız.

MİSYON VE VİZYON

Öğrenci ve mezunlarımızın yaşam becerilerini geliştirerek geleceğe hazırlamak, eğilimlerine uygun olarak kendi kariyer gelişimlerinin sorumluluklarını alarak uyum sağlama becerilerini geliştirmek, sektör ile iş birliği içerisinde öğrencilere iş dünyasını tanıtmaktır

ETKİNLİKLER VE EĞİTİMLER

HKÜ Kariyer Topluluğu yıl içerisinde çeşitli etkinlik ve eğitimler düzenlemektedir. Bu etkinlikler HKÜ Kariyer Planlama, Uygulama ve Araştırma Merkezi ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilmektedir. Etkinlik duyuruları yetenekkapisi.org adresi üzerinden duyurulmaktadır.

ÜYELİK İŞLEMLERİ

HKÜ Kariyer Topluluğuna üye olmak için aşağıda yer alan kayıt formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

 https://forms.gle/PSX3SGtX6HykwrL58

 

Kariyer Topluluğu ile ilgili detaylı bilgilere ve gerçekleştirilen etkinlikleri incelemek için tıklayınız.

 

Kariyer Topluluk Üyeleri